O nas

Polish Youth Association Patriae Fidelis powstało 11.11.2011. Wówczas to grupa młodych emigrantów doszła do wniosku, że trzeba założyć organizację, która spełniałaby ich potrzebę dbania o dobre imię Polski i Polaków poza granicami Ojczyzny.

Stowarzyszenie jest adresowane do ludzi młodych, nie posiada jednak sztywnej granicy wieku, gdyż młodość rozumiemy jako aktywne działanie, a nie jako sztuczną granicę biologiczną. Posiadamy swoje oddziały w Londynie, Bristolu, Manchesterze, Leeds, Edynburgu, Sheffield a już niedługo i w kolejnych miastach. Organizacje tworzą osoby pracujące w różnych zawodach oraz studenci, bez znaczenia od jak dawna przebywaja na Wyspach.

Nasza działalność ukierunkowana jest na wieloletnią pracę u podstaw. Nie uważamy, że jednego dnia wszystko zmienimy. Dlatego przeprowadziliśmy dziesiątki akcji i wykładów umacniających Polaków w duchu patriotycznym i budujących dobre polsko-brytyjskie relacje. W walentynki rozwieszamy plakaty odnoszące się do miłości do Polski. Do przykładow naszej działalności zaliczyć można choćby obronę polskich domów SPK przed sprzedażą, organizowanie protestów pod BBC w sprawie skandalicznych ?Stadionów Nienawiści? czy antypolskiego serialu ?Nasze Matki, Nasi Ojcowie? oraz organizację tysiącosobowej demonstracji w obronie dobrego imienia Polaków w centrum Londynu. Współpracujemy również z organizacją Polish Media Issues zajmującą się zwalczaniem medialnych przekłamań na temat Polaków. Co więcej, wzięliśmy udział w skutecznej akcji protestacyjnej przeciwko sprzedaży Ogniska Polskiego, a także licznych uroczystościach i spotkaniach innych organizacji polonijnych. Organizujemy wykłady pogłębiające wiedzę historyczną, na które zapraszamy znanych polskich historyków, weteranów, dziennikarzy i osoby publiczne. Zbieraliśmy podpisy w akcji „Przywracamy historię do szkół”. Zorganizowaliśmy londyńskie obchody 70 rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych. Umacniamy przyjaźń polsko-węgierską uczestnicząc w akcjach i obchodach organizowanych przez naszych węgierskich przyjaciół w Anglii. Prowadzimy całoroczną akcję renowacji polskich grobów i upamiętniania bohaterów walk o Polskę pod nazwą „Pamięć jak pochodnia – zapal znicz bohaterom”, gdzie współpracujemy z innymi stowarzyszeniami które prowadzą podobne działania, m.in. ze Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznej 51 Pułku Piechoty Strzelców Kresowych. Informacje o nas można odnaleźć na naszej stronie www.patriaefidelis.pl oraz facebookowym fanpejdżu „Polish Youth Association Patriae Fidelis”.

Poszukujemy rąk chętnych do pracy przy budowaniu silnej i zjednoczonej polskiej emigracji.

Jesteśmy niezależnym stowarzyszeniem, którego nadrzędnym celem jest systematyczna praca na rzecz dobrego imienia Polski i Polaków. Jesteśmy ponad podziałami partyjnymi, jedyną ważną dla nas wartością jest miłość do Ojczyzny.

Chcemy zainteresować młodych działaniem na rzecz swojej społeczności, uważamy że patriotyzm się po prostu opłaca. Silna, zjednoczona Polonia to silni Polacy.

Jeśli jesteś zainteresowany/a naszą działalnością, to bądź na bieżąco z naszymi wydarzeniami, „polub” nas na facebooku, oraz zapisz się na nasz newsletter!

Bądź aktywny, działaj z nami – dołącz do Patriae Fidelis!

„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu. Próbą dla tego umiłowania staje się każde zagrożenie tego dobra jakim jest ojczyzna. Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar dla zachowania tego dobra albo też jego odzyskania.”
Papież Jan Paweł II „Pamięć i tożsamość”