Aktualności

Bohaterska Irena Sendler

 

 

12 maja 2008 roku odeszła IRENA  SENDLER. Czasami mamy wrażenie, że została prawie całkowicie zapomniana. A była przecież postacią absolutnie wyjątkową.

Najwyższy czas, aby świat dowiedział się o Bohaterce, która narażając życie, wyprowadziła z getta 2500 żydowskich dzieci. W czasie niemieckiej okupacji była szefową wydziału dziecięcego Rady Pomocy Żydom Żegota.  Aresztowana przez Gestapo, torturowana i skazana na karę śmierci. Szczęśliwie odbita z więzienia przez podziemną organizację Żegota, organizującą pomoc dla Żydów. Zgłoszona w 2007 r. do Pokojowej Nagrody Nobla przegrała z Al Gore, nagrodzonym za „walkę ze zmianami klimatu”!

Media zwykle milczą na Jej temat. Również świat nadal wie bardzo niewiele o Jej istnieniu i wyjątkowych czynach, które podejmowała, by ratować bliźnich w imię chrześcijańskiego miłosierdzia. My Polacy na to pozwolić nie możemy.

Irena Sendler to nie jedyna Bohaterka – była też masa innych, często bezimiennych, Polaków ratujących życie Żydów i narażających na śmierć siebie i swoich Bliskich.

Cześć Im i Chwała!

To nasz obowiązek, aby kultywować pamięć, odkłamywać to co zakłamane i budować poczucie dumy narodowej.

AW