Aktualności

List poparcia dla płk. Weroniki Sebastianowicz, ps. „Rożyczka”

Szanowna Pani Pułkownik,

mieliśmy okazję Panią poznać podczas wielu wspólnych spotkań w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Spotkania z Panią zawsze były niezwykłe dla nas z wielu powodów. Jest Pani żywą historią tego wszystkiego, o czym uczono nas w szkołach, o czym opowiadali nam nasi rodzice. Dziś, gdy bardzo często zapomina się o takich wartościach jak Bóg, Honor i Ojczyzna, spotkanie z Panią nadaje tym słowom nowego blasku i sensu. Historia Pani wydaje się niewyobrażalna i tylko nieśmiertelna i niezniszczalna osoba miałaby tyle sił, energii, odwagi i niezłomności, aby przeżyć to, co przeżyła Pani. Etos tej walki nie umrze nigdy.

Historie tych wszystkich ludzi, z którymi Pani współpracowała, a także Pani zapał do poświęcenia im czasu, buduje. Pozwala wierzyć, że sprawiedliwość, prawda i dobro zwyciężą. Z naszych chlubnych kart historii próbuje się wymazać nazwiska Żołnierzy Wyklętych. Pani stoi na straży pamięci o Nich. Jest Pani Bohaterką, której działalność motywuje do kontynuacji Pani misji. Jest Pani przykładem, który popycha całe rzesze młodych do działalności dla dobra swej Ojczyzny, dla dobra tych wszystkich, którzy za nią oddawali swoją krew.

Chcemy Pani przypomnieć, że nie jest w tej walce Pani sama. My, emigranci, którzy również znajdujemy się poza obecnymi granicami państwa polskiego, rozumiemy ból i tęsknotę za naszym krajem. Obiecujemy Pani, że będziemy dalej walczyć o dobre imię Polski i Polaków, że nigdy nie zapomnimy o polskich Kresach, że nigdy nie wymażemy z pamięci tych wszystkich dzielnych ludzi, takich jak Pani, którzy poświęcili swe życie Białemu Orłu w Koronie. Jest dla nas Pani drogowskazem, jak mamy walczyć dla Wolnej Polski. Powtarzała Pani, że wolności nie wygrywa się raz na zawsze, że trzeba o nią walczyć każdego dnia.

Przyrzekamy Pani, że zawsze będziemy stać po stronie Polski. Nigdy się nie poddamy. Walka Pani jest naszą walką. Pani nadzieje i marzenia związane z lepszym jutrem są naszymi nadziejami i marzeniami. Może Pani spać spokojnie, bo nowe, młode pokolenie zadba o dorobek Armii Krajowej, zadba o pamięć  tych, którzy się poświęcili polskiej sprawie, zawsze będzie stać na straży naszej Ojczyzny.

Jest dla nas Pani wzorem, dlatego nadaliśmy Pani tytuł Honorowej Działaczki Patriae Fidelis.  To był dla nas honor i zaszczyt.


Z wyrazami szacunku i najlepszymi życzeniami,

Stowarzyszenie Młodzieży Patriotycznej  Patriae Fidelis