Aktualności

Spotkanie z Tadeuszem Płużańskim w Leeds i Sheffield

 

W sobote  11 lutego 2017 roku  o godzine 12.20 w Parkwood Akademy w Sheffield  odbył

sie wykład pana Tadeusza Płużańskiego ,

Żołnierze Wyklęci – Żołnierze Niezłomni. Powojenne losy Polaków.

W sobotni wieczór po przyjezdzie do Leeds , członkowie Patriae Fidelis spotkali się z  Tadeuszem Płużańskim. Spotkanie miało charakter nieoficjalny, dzięki czemu wszyscy uczestnicy mogli wymienić swoje spostrzeżenia odnośnie bieżącej sytuacji politycznej w Polsce, a także w Wielkiej Brytanii (tu szczególnie w kontekście Bretixu), a co ważniejsze również skonfrontować je z opiniami i wiedzą człowieka, który na co dzień ma możliwość obserwacji polskiej polityki niejako od środka.

Pan Tadeusz Płużański przebywał w Leeds w związku z  wykładem, jaki wygłosił w Polskim Ośrodku Katolickim w niedzielę 12 lutego 2017 roku.

Nie wszyscy członkowie stowarzyszenia mogli cieszyć się obecnością cennego gościa albowiem kilku  z nas sprawowało zaszczytną funkcję ?ochroniarzy? na Balu Walentynkowym zorganizowanym POK w sobotni wieczór przez środowisko polskich kombatantów.

Nie trzeba dodawać, iż jakiekolwiek interwencje ?ochrony? nie były potrzebne ? na balu bawili się przecież ludzie stanowiący wzór kultury i doskonałych manier.