Aktualności

Ksiądz Tadeusz Isakowicz – Zaleski w Londynie

ks-isakowicz-zaleskiW sobotę 10 grudnia odbędzie się spotkanie z Ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, legendarnym kapelanem nowohuckiej „Solidarności”. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski urodził się w 1956 w Krakowie. Duchowny był represjonowany przez Służbę Bezpieczeństwa. Związany z opozycją antykomunistyczną, w 1988 brał udział jako kapelan robotników w strajku w Hucie im. Lenina. Ksiądz jest współzałożycielem i prezesem Fundacji im. Brata Alberta, która prowadzi 30 domów dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Duszpasterz Ormian-katolików, autor kilkunastu książek i tomików wierszy. Aktywny komentator życia społecznego i duchowego w Polsce i na świecie. Stały gość największych stacji telewizyjnych i radiowych w Polsce.

Spotkanie odbędzie się na temat obecnej sytuacji w Polsce oraz relacji polsko-ukraińskich, 10 grudnia (sobota) o godz. 17 w Restauracji Patio (dolne piętro) przy Shepherd’s Bush. Po spotkaniu będzie możliwość kupienia najnowszej książki Ks. Isakowicza.

Link do spotkania: 

https://www.facebook.com/events/1546127772071151/

Wstęp wolny.

Następnego dnia zapraszamy także na wspólne londyńskie obchody upamiętnienia stanu wojennego, które odbędą się 11 grudnia (niedziela) o godz. 13, a podczas, których modlitwę poprowadzi również Ks. Isakowicz-Zaleski: https://www.facebook.com/events/407404112983242/

Do zobaczenia!

 

AW