Aktualności

IV Londyński Marsz Żołnierzy Wyklętych

Po raz czwarty na terenie Wielkiej Brytanii Polacy organizują największy polski marsz – Marsz Ku Czci Żołnierzy Wyklętych.

Od 2011 roku, dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym niezłomnym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego i antynazistowskiego.

Jako polscy emigranci, którzy z różnych powodów zdecydowaliśmy się wyjechać z naszej Ojczyzny, chcielibyśmy udowodnić, że nigdy nie zapomnimy o ludziach, którzy podczas drugiej wojny światowej a także i po niej, nie złożyli broni, poszli do lasów walczyć w imię wolnej Polski. Dziś ich imiona są często zapominane, nawet w szkołach.

Na manifestacji chcielibyśmy zaakcentować jak ważna jest nauka historii i przedstawić sylwetki najważniejszych Żołnierzy Wyklętych, przedstawimy także anglojęzyczne bannery o Cursed Soldiers/Doomed Soldiers, porozmawiamy z ostatnim polskim Żołnierzem Wyklętym żyjącym w UK – kpt. Sergiuszem Paplińskim ps. ?Kawka?, zaśpiewamy ku Ich czci, aby utrwalić pamięć o tych samotnych i dzielnych wojownikach, którzy nigdy nie dali za wygraną.

 

Marsz odbędzie się w niedzielę 6 marca w Londynie.

Spotykamy się o godzinie 11:30 tradycyjnie przed South Ruislip Station i maszerujemy do Polish War Memorial.

Wszelkie informacje organizacyjne dostępne są na stronie wydarzenia na Facebook: Kliknij tutaj

 

Do zobaczenia na miejscu!