Aktualności

Zaproszenie na XX Światowy Kongres Kresowian

Drodzy Przyjaciele!

Jak co roku – zapraszamy Was w pierwszą niedzielę lipca na Jasną Górę, na doroczny Zjazd i Pielgrzymkę Kresowian. Tym razem – to już XX, a więc ? jubileuszowa Pielgrzymka i Zjazd, które wkomponowane są w kalendarz ogólnopolskich obchodów dnia pamięci ludobójstwa dokonanego przez OUN UPA na Polakach na Kresach.

Uroczystości zainauguruje o godz. 9.00, tym razem – w Bazylice Jasnogórskiej, msza święta, podczas której homilię wygłosi Kustosz Narodowej Pamięci – ks. Tadeusz Isakowicz- Zaleski. Bezpośrednio po mszy ? zapraszamy do auli O. A. Kordeckiego. Szczegółowy program uroczystości ? w załączeniu.

Tegoroczny Zjazd, pod hasłem KRESOWA SZTAFETA POKOLEŃ organizujemy wspólnie z patriotyczną młodzieżą, która w ten sposób chce dać wyraz pamięci i ciągłości pokoleniowej. Jej wyrazem będzie również białoczerwony Krzyż Pamięci, który chcemy, podobnie jak w ubiegłym roku ? ułożyć wspólnie na zakończenie uroczystości u stóp Jasnej Góry pod figurą Matki Bożej. Stąd prośba o przywiezienie białych i czerwonych zniczy. Nie wysyłamy Państwu indywidualnych zaproszeń. Nie jesteśmy w stanie dotrzeć do tak wielkiej liczby zainteresowanych droga pocztową. Zaproszenia kierujemy poprzez media i Internet. Liczymy na to, ze każdy, kto poczuwa się do
uczestniczenia wraz z nami w tym religijnym akcie pamięci ? przyjedzie, jak co roku, na Jasną Gore i jeśli siły pozwolą ? weźmie udział w naszych uroczystościach, spotkaniach i marszu. Wszystkich więc Was ? bez względu na zajmowane stanowiska, honory i zasługi – jednakowo serdecznie zapraszamy, bośmy wszyscy jednakowo równi przed obliczem Najświętszej Matki na Jasnej Górze.

Oczekując Państwa obecności w Sanktuarium Jasnogórskim w dniu 6 lipca br. – wyrażamy najgłębsze uznanie dla wszystkich organizatorów dotychczasowych lokalnych uroczystości kresowych; ludzi, którzy dołożyli wszelkich starań, by w swoich środowiskach godnie uczcić pamięć Rodaków pomordowanych na Kresach Wschodnich II RP.

Kresowianie jednością silni!

O tę jedność w szczególnym dla nas momencie – apeluję w imieniu Światowego Kongresu Kresowian.
Danuta Skalska – rzecznik ŚKK

Wszelkie dodatkowe informacje: www.kresowianie.com ,
kongreskresowian@vp.pl
tel: 507-169-825

?Lwowska Fala? PR Katowice ? UKF 102,2 MHz ? niedziela godz.8.10
W dzień Zjazdu emitowane będzie 400 wydanie tej audycji!