Aktualności

Polish Language Communication Centre in London

Wszyscy dobrze wiedza i nikt temu nie może zaprzeczyć jak ważny jest język ojczysty dla każdego z nas. Jest on znaczącą częścią definicji tego kim jesteśmy i co sobą reprezentujemy. Jest ogromną częścią kultury i tradycji. W kontekście emigracji nabiera znaczenia z podwójną siłą.

Gdy nasze dzieci, ale także my sami, zaczynamy używać języka obcego na co dzień stajemy sie wielojęzyczni. W takiej sytuacji bardzo ważne jest odpowiednie podejście do nauki języka, ojczystego jak i obcego.
Gdy codziennie posługujemy sie językiem obcym, powoli staje sie on naszym pierwszym językiem, a język Polski zostaje zaniedbany. Dlatego tak istotne jest promowania nauki języka polskiego i innych przedmiotów w języku ojczystym oraz wychowania dzieci i młodzieży w tradycji i kulturze polskiej mając na uwadze idee wielojęzyczności.

Stowarzyszenie Młodzieży Polskiej Patriae Fidelis zdecydowanie popiera działania Polish Language Communication Centre in London które pokrywają sie z naszymi wartościami i celami jakie sobie stawiamy w działalności patriotycznej na emigracji.