Aktualności

74. rocznica zbrodni katyńskiej w Bristolu

74. rocznica zbrodni katyńskiej w Bristolu #115 marca br. Stowarzyszenie Polskich Kombatantów w Bristolu zorganizowało obchody związane z 74. rocznicą zbrodni katyńskiej.  W  uroczystościach uczestniczyło wiele organizacji i stowarzyszeń, w tym także działacze Patriae Fidelis z Bristolu.

Obchody rocznicy zbrodni katyńskiej rozpoczęły się od Mszy Katyńskiej odprawionej o godz.14 w Bristol Cathedral.  Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy uroczystości zgromadzili się przy pomniku upamiętniającym mord dokonany przez Sowietów w Katyniu w 1940 r. Uroczystości poprowadził i jako pierwszy głos zabrał przedstawiciel SPK. Następnie krótkie przemówienie wygłosił przedstawiciel konsula RP przybyły na te uroczystości z Londynu. Po zakończeniu przemówień delegacje kombatantów, harcerzy,  polskich szkół, stowarzyszeń i organizacji polonijnych złożyły kwiaty pod pomnikiem katyńskim.  W imieniu Patriae Fidelis Bristol złożony został wieniec biało czerwonych kwiatów ku czci pomordowanych w Katyniu Polaków.

Na zakończenie uroczystości został odśpiewany hymn państwowy. Po oficjalnej części uczestnicy uroczystości udali się na mniej oficjalne spotkanie połączone z pozęstunkiem w siedzibie Stowarzyszenia Polskich Kombatantow.
Tomasz Sudoł
74. rocznica zbrodni katyńskiej w Bristolu #7 74. rocznica zbrodni katyńskiej w Bristolu #6 74. rocznica zbrodni katyńskiej w Bristolu #4 74. rocznica zbrodni katyńskiej w Bristolu #3 74. rocznica zbrodni katyńskiej w Bristolu #2 74. rocznica zbrodni katyńskiej w Bristolu #1