Aktualności

Dni Żołnierzy Wyklętych w Londynie

Dni Żołnierzy Wyklętych w Londynie„Nie dajmy zginąć poległym”

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Dni Żołnierzy Wyklętych w Londynie, których jesteśmy współorganizatorem. Chcemy by te święto państwowe zostało uczczone w godny sposób także w stolicy Wielkiej Brytanii. Zapraszamy Państwa serdecznie na obydwa dni: 1 marca – otwarcie wystawy, 2 marca – marsz.„W hołdzie Żołnierzom Wyklętym – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu…”

(Początek preambuły Ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”)

1 MARCA
POSK – Hammersmith, Londyn
14.00 Wykład Leszka Żebrowskiego pt. „Realia antykomunistycznego podziemia” (Sala Teatralna)
15.30 Uroczyste otwarcie wystawy 'Dla Ciebie Polsko i dla Twojej chwały’ – Wystawa jest przygotowana pod patronatem Studium Polski Podziemnej, a głównie ekspozycja zostaje udostępniona przez Instytut Pamięci Narodowej (Galeria POSK)
16.30 Przerwa
17.30 Koncert Artystów Polonijnych (Sala Teatralna)
– Piotr Kordas – Piwnica Św. Alberta Kraków – ballady Andrzeja Kołakowskiego
– Chór męski Coro dell Angello pod batutą Violetty Gawara – pieśni partyzanckie
– Dzieci z koła teatralnego Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Londynie pod kierownictwem Dariusza Parczewskiego

Goście honorowi uroczystości:
– Pan Sergiusz Papliński ps 'Kawka’ ze zgrupowania 'Szarego’
– Pan Marian Pawelczak ps 'Morwa’ osobista obstawa Hieronima Dekutowskiego ps 'Zapora’
oraz Grupa Rekonstrukcyjna w pełnym umundurowaniu i uzbrojeniu

Prosimy o wysyłanie potwierdzenia obecności organizacji, firmy, itp. na email anna.pokolenia@gmail.com

Nazwa każdej zgłoszonej organizacji będzie umieszczona w programie.Banery, pop-ups z informacją o organizacji mile widziane!

Strój: Elegancki. Akcenty partyzanckie również mile widziane.

Nadal szukamy sponsorów i patronów medialnych.

Zapraszają „Pokolenia”

Janusz Wajda / Anna Gonta / Polish Youth Association – Patriae Fidelis / Grupa Rekonstrukcyjna LHG First To Fight

2 MARCA
South Ruislip Station (Marsz do Polish War Memorial), Londyn
15.00 II Marsz Żołnierzy Wyklętych w Londynie 

Wszystkie osoby chętne do pomocy przy organizacji prosimy o kontakt pod patriaefidelis@hotmail.com . Wszystkie transparenty i bannery muszą zostać uzgodnione z organizatorami, inaczej mogą nie dostać pozwolenia na prezentację. Prosimy o przynoszenie polskich flag, zapraszanie znajomych i rodzin. W ostatnim roku było nas ponad 300 osób, w tym niech będzie nas jeszcze więcej! 

Na demonstracji będą rozdawane ulotki w języku angielskim, przypominające o bohaterskich czynach Polaków podczas wojny i po wojnie. 

Demonstracja ma charakter historyczny, patriotyczny, antynazistowski i antykomunistyczny. Musimy przypomnieć naszym przyjaciołom Brytyjczykom, że Polska nie poddaje się nigdy, a nasi żołnierze walczyli i zawsze walczą do ostatniej kropli krwi. 

Na demonstracji obowiązuje zakaz zapalania świeczek i materiałów pirotechnicznych, ze względu na restrykcyjne prawo Wielkiej Brytanii w tej kwestii. Demonstracja nie ma także charakteru politycznego, więc prosimy o nie przynoszenie transparentów o treściach odnoszących się do obecnej polityki czy promujących partie polityczne.

Na demonstracji obecni będą polscy kombatanci – łączymy pokolenia!

Strój: Elegancki.
Więcej informacji wkrótce.
https://www.facebook.com/events/1403499523239344/