Aktualności

Pierwszy sondaż politycznych preferencji Polaków w UK

Pierwszy sondaż politycznych preferencji Polaków w UK #1Komentujemy pierwszy sondaż przeprowadzony przez Sunday Times odnośnie preferencji politycznych Polaków w Wielkiej Brytanii. Na którą partię byś zagłosował/a?
37% Labour
17% Lib-Dems
15% Conservatives
10% UKIP
10% Other

Który przywódca partyjny jest Twoim zdaniem najbardziej efektywny?
30% Ed Miliband
25% Other
18% Nigel Farage
15% David Cameron
14% Nick Clegg

Komentarz Jerzego Byczyńskiego, Prezesa Polish Youth Association Patriae Fidelis: Wcale nas nie dziwią te wyniki, ostatnie wypowiedzi Camerona przeciwko Polakom doprowadzają do coraz większego buntu przeciwko jego partii. Warto tutaj jednak nadmienić, że Ed Miliband, przywódca Partii Pracy, również ma na swoim koncie wypowiedzi sugerujące, że zaproszenie Polaków do Wielkiej Brytanii to był wielki błąd. Ciekawym wynikiem jest również postać Nigela Farage, który pomimo licznych antyimigranckich wypowiedzi cieszy się poparciem części Polaków, co sugerować może zbieżność wielu poglądów na gospodarkę i Unię Europejską.

Nieważne którą partię popieramy, wybory są bardzo ważnym czynnikiem, który będzie miał wpływ na traktowanie Polaków w Wielkiej Brytaii. Jeśli wybory zignorujemy, to możemy spodziewać się kolejnych antypolskich wypowiedzi, bo nikt nie będzie nas traktował poważnie. Jeśli w wyborach weźmiemy udział, to politycy będą musieli się z nami zacząć liczyć. Nawet jeśli Polacy  pójdą głosować na którąkolwiek partię, z którą ktoś z nas osobiście się nie zgadza – to i tak będzie to czynnik zmuszający wszystkich polityków do zwrócenia na nas uwagi. Dlatego w tych wyborach najważniejsza dla nas jest – frekwencja, frekwencja, frekwencja.

No i oczywiście pokazanie się na demonstracji 24 lutego.

Artykuł z dzisiejszego (09/02/2014) Sunday Times:

Pierwszy sondaż politycznych preferencji Polaków w UK #2