Aktualności

Pierwsze spotkanie Patriae Fidelis w Szkocji

Pierwsze spotkanie Patriae Fidelis w SzkocjiJako stowarzyszenie działające na terenie Wielkiej Brytanii, postanowiliśmy, że warto byłoby otworzyć oddział również w Szkocji. Pierwsze spotkanie odbyło się 26.01.14 w zaprzyjaźnionym miejscu ?Castle Rock Hostel? w samym centrum Edynburga.

Już od pierwszych momentów wiadomo było, że zgromadzeni ludzie pragną zmieniać otaczającą ich rzeczywistość i mają do tego siłę i potencjał.

Mimo, że każdy z nowych członków Patriae Fidelis wykonuje inny zawód i pochodzi z innego środowiska ? łączy ich wiele rzeczy: patriotyzm, zainteresowanie Polską, historią, i burzliwą wymianą zdań na różne tematy. W niedziele mieliśmy okazje bliżej sie poznać i porozmawiać o tym, dlaczego warto być patriota na emigracji. To, że warto, wiedzieliśmy już dużo wcześniej ? dla każdego natomiast patriotyzm oznacza coś innego i własnie dzięki tej różnorodności mamy szanse stworzyć sprawnie działający, promujący miłość do ojczyzny oddział.

Główkowaliśmy nad tym, jakich inicjatyw można by podjąć sie w Szkocji, pojawiły sie m.in. propozycje uczczenia pamięci generała Maczka, współpracy z kombatantami, uczestnictwa w uroczystości odsłonięcia pomnika niedźwiedzia Wojtka, zaangażowania w sprawy Polonii i współpracy z innymi polskimi organizacjami, wolontariatu w Polskiej Szkole Sobotniej w Edynburgu, organizacji wykładów i wystaw, uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Jako członkowie Stowarzyszenia Młodzieży Polskiej wierzymy, że siłę do poprawy losu rodaków daje przede wszystkim aktywne działanie w społeczności i wiedza, którą zamierzamy rozszerzać poprzez organizowanie regularnych spotkań i wygłaszanie referatów związanych z patriotyzmem, historią, polityką. Informujemy o najnowszych spotkaniach i imprezach na portalu internetowym facebook.pl.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, którym dobro Polski i Polaków nie jest obojętne!