Aktualności

Dzień Niepodległości w Rochdale

Dzień Niepodległości w Rochdale #1Dnia 17 listopada 2013r. członkowie Patriae Fidelis Manchester wzięli udział w akademii zorganizowanej z okazji Święta Niepodległości przez Polski Ośrodek Katolicki w Rochdale. Ośrodek mieści się przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej w miejscowości oddalonej o 14 mil od Manchesteru.

Polonia w Rochdale jest bardzo dobrze zorganizowana, czego najlepszym przykładem jest bardzo zadbany ośrodek i rodzinna atmosfera. Zostaliśmy niezwykle ciepło przywitani przez organizatorów, za co bardzo dziękujemy.Akademia z okazji Święta Niepodległości rozpoczęła się oficjalnym i uroczystym powitaniem przez pana prezesa Zbigniewa Kaczmarka oraz minutą ciszy w celu upamiętnienia wszystkich poległych w walce o wolną Polskę.

Część artystyczna składała się z wielu pieśni jak i wierszy patriotycznych odśpiewanych przez chór oraz solowych występów poszczególnych artystów.

Lista utworów wykonanych podczas akademii.
Lista utworów wykonanych podczas akademii.

Dzień Niepodległości w Rochdale #3Po uroczystościach zostaliśmy zaproszeni na obiad, co pozwoliło nam zapoznać się z tzw. starszą Polonią, jak i nowo przybyłymi Polakami. W naszym osobistym odczuciu Ośrodek Katolicki w Rochdale jest małą wysepką polskości na emigracji, co daje się odczuć od pierwszych chwil.

Zapraszamy do zapoznania się z jednym z występów z Rochdale:

Patryk