Aktualności

Kurs pierwszej pomocy w Halifax

Kurs pierwszej pomocy w Halifax #1Dnia 8 Czerwca w domu parafialnym w Halifax odbył się kurs pierwszej pomocy zorganizowany przez Patriae Fidelis – Oddział Manchester. W kursie wzięło udział 14 członków oraz sympatyków Patriae Fidelis z okolic Manchester,  Blackburn i Leeds. Całodniowy kurs prowadzony przez instruktora który od kilkunastu lat zajmuje się ratownictwem, był bardzo dobrze przygotowany i pozwolił uczestnikom przyswoić wiedze w miłej atmosferze. Nauczyliśmy się jak zachować się w rożnych sytuacjach, co powinniśmy wykonać wcześniej a co później i jak wykorzystać nasza obecność w najkorzystniejszy sposób dla osoby potrzebującej pomocy. Przez te kilka godzin dowiedzieliśmy się wielu rzeczy między innymi co powinno wchodzić w skład apteczki, jak zareagować w obliczu wypadku, jak zrobić poprawny opatrunek, jaki jest zakres naszych obowiązków. Mi osobiście najbardziej podobały się ćwiczenia z przeprowadzania reanimacji na manekinach.

Uczestnicy kursu uzyskali dokument ukończenia kursu „First Aid in workplace certificate”. Myślę, ze dzięki takiemu kursowi nie tylko zdobyliśmy tak zwany „papierek” zwiększający możliwość zatrudnienia ale także pogłębiliśmy naszą wiedzę i nabyliśmy realne umiejętności. 

Po kursie kilkoro z nas udało się na grilla gdzie dyskutowaliśmy o sytuacji i perspektywach Polski ale oraz planowaliśmy kolejne akcje. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i tym którzy włączyli się w przygotowanie kursu.
Kurs pierwszej pomocy w Halifax #2 Kurs pierwszej pomocy w Halifax #3 Kurs pierwszej pomocy w Halifax #4 Kurs pierwszej pomocy w Halifax #5 Kurs pierwszej pomocy w Halifax #1