Aktualności

W Bristolu pamiętają o zbrodni

W Bristolu pamiętają o zbrodni #120 kwietnia br. w Bristolu odbyły się uroczystości upamiętniające zbrodnię katyńską, w których udział wzięli także przedstawiciele tamtejszego oddziału Patriae Fidelis.
Obchody kolejnej rocznicy zbrodni katyńskiej rozpoczęły się o godz.14 od mszy św. odprawionej w Kościele Katedralnym pw. św. śś. Piotra i Pawła w Clifton. Po mszy miały miejsce krótkie, okolicznościowe przemówienia organizatora obchodów oraz konsula RP. Następnie delegaci organizacji polonijnych, kombatanci i harcerze złożyli wieńce i kwiaty przy pomniku Mordu Katyńskiego. Przedstawiciel Patriae Fidelis w imieniu naszego stowarzyszenia  również złożył pod pomnikiem biało-czerwoną wiązankę. Po zakończeniu oficjalnej części, uczestnicy obchodów udali się do Domu Kombatanta, gdzie miał miejsce poczęstunek. Pozostały czas spędziliśmy tocząc interesujące dyskusje, które odbywały się w miłej atmosferze.

Natomiast w niedzielę tj. 21.04 przedstawiciele Patriae Fidelis w Bristolu wzieli udział w wyborach Zarządu koła SPK w Bristolu. Na kolejną kadencję jako przewodniczący struktur okręgowych Stowarzyszenia Polskich Kombatantow został wybrany pan Krzysztof Lus. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy sukcesów w walce o SPK.
W Bristolu pamiętają o zbrodni #2 W Bristolu pamiętają o zbrodni #3 W Bristolu pamiętają o zbrodni #4 W Bristolu pamiętają o zbrodni #5 W Bristolu pamiętają o zbrodni #6 W Bristolu pamiętają o zbrodni #7 W Bristolu pamiętają o zbrodni #8 W Bristolu pamiętają o zbrodni #1