Aktualności

Plany na weekend 23-24 marca

Plany na weekend 23-24 marcaObchody w Portsmouth podzielone są na dwie części:

14.00 – Złożenie wieńców i zniczy na grobie jednego z Powstańców Listopadowych

14.30 – Odsłonięcie Pomnika Powstańców Listopadowych

W ubiegłym roku jedna z tablic upamiętniających historię powstańców tajemniczo zniknęła z pomnika…
Z inicjatywy pana Ottona Hulackiego (prezesa Komitetu Odbudowy Pomnika) nowa tablica została zamocowana w miejsce zaginionej.
Uroczystość mają uświetnić swoją obecnością Konsul z Londynu, Burmistrz Miasta Portsmouth, ksiądz, Pan Otton Hulacki oraz członkowie organizacji polonijnych w UK.

http://www.memorials.inportsmouth.co.uk/cemeteries/polish.htm

Więcej informacji dostępna na evencie facebookowym pod tym linkiem.

Patriae Fidelis Oddział Londyn wyrusza z Victoria Coach Station o 11.30 (przyjazd 13.10), powrót z Portsmouth o 16.35 (przyjazd 18.20).

Następnie o godz. 19.30 w Londynie na Shepherd’s Bush przewidziany jest pokaz filmu o części polsko-węgierskiej historii – „13 minut, 13 dni” o Powstaniu ’56 (z okazji Dnia Przyjaźni naszych narodów). W cenie 16 funtów wliczone są 3 dania i drink (Rosół/Barszcz & Gołąbki/Placek ziemniaczany z gulaszem & Ciasto śliwkowe & Kieliszek Żubrówki/Śliwowicy). Ilość miejsc ograniczona – prosimy o rezerwację pod nasz e-mail.

Do kupienia będą również szaliki Polska&Węgry w cenie 5 funtów dla działaczy płacących składki, 10 funtów dla sympatyków Patriae Fidelis.

Wzór.

19.30 – Polska Restauracja „Patio”, Shepherd’s Bush, 5 Goldhawk Road W12 8QQ

W niedzielę 24 marca o 12 odbędzie się Msza w parafii św. Andrzeja Boboli w intencji generałów; Władysława Andersa, Bronisława Ducha, Stanisława Kopańskiego, poległych żołnierzy 3 Dywizji Strzelców Karpackich.

Więcej informacji na temat Mszy organizowanej przez 3 DSK znajdziecie na facebooku pod tym linkiem.

Tego samego dnia do wyboru zapraszamy także na polską mszę w Little Brompton Oratory, po której o 19.45 odbędzie się wymiana książek działaczy i sympatyków Patriae Fidelis. Masz jakieś ciekawe książki o tematyce historycznej, ideologicznej, polonijnej? A może chcesz wymienić się swoim zbiorem poezji, poradnikiem dla młodego emigranta? Może masz coś innego do polecenia? Przyjdź, poznaj nas, dowiedz się więcej!

19.45 – Pub Hoop & Toy, South Kensington

Po więcej informacji prosimy o kontakt pod patriaefidelis@hotmail.com