Aktualności

Armio Wyklęta – Londyn pamięta!

Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #1O godzinie 14.00 przy Trafalgar Square pod National Gallery rozwinięto liczne tematyczne i patriotyczne transparenty uzgodnione z organizatorami demonstracji, m.in.: ?What Do You Know About Second World War? Www.doomedsoldiers.com?, ?Patriae Fidelis ? Polish Youth Association in the United Kingdom?, gdański ?LGFCE Patriots?, wrocławski ?NIEZŁOMNI ? Ponieważ Żyli Prawem Wilka, Historia o Nich Głucho Milczy? (cytat z wiersza Herberta), warszawski ?Cześć i Chwała Bohaterom?, ?Mazur Pisz?, a także znany z innych demonstracji ?Nuremberg for Communism?. Te liczne transparenty i bannery udowadniają, jak ważna dla Polaków ponad podziałami jest pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Działacze Patriae Fidelis rozdali ponad 1000 vlepek dla Anglików i turystów z linkami do strony o Doomed Soldiers, jedynej obecnie witriny w języku angielskim zawierających bazę danych o tych bohaterach. W przyszłości planujemy stworzyć naszą własną stronę, na której w pigułce każdy będzie się mógł dowiedzieć czegoś więcej o historii Żołnierzy Wyklętych. Rozdaliśmy również ponad 800 ulotek, które w języku angielskim streszczały walkę Wyklętych, a także przedstawiały kilka informacji całkowicie nieznanych Anglikom, takich jak fakt, iż obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau po ?wyzwoleniu? przez Rosjan był nadal w użyciu, tym razem tylko dla wrogów komunizmu.

Demonstracja wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród Anglików i turystów. Z części przemówień w języku angielskim, z ulotek a także z rozmów z uczestnikami, mogli oni dowiedzieć się o tej zapomnianej karcie z historii Polski, o której nigdzie nie uczy się już w szkołach. Do demonstracji dołączyła się także grupa Węgrów, która nie pierwszy raz wspiera nasze patriotyczne inicjatywy, a także grupa Szwedów i Francuzów. Można było usłyszeć również głosy wsparcia od chińskich turystów, którzy oprócz robienia setek zdjęć, opowiadali części zebranych o zbrodniach komunisty Mao Tse-tunga w ich ojczyźnie. O 14.30 oficjalnie rozpoczęliśmy przemówienia działaczy Patriae Fidelis – Jurka, Bartosza, Dominika i Arkadiusza. Przybliżyli oni sylwetki niektórych Żołnierzy Wyklętych. Prezes Patriae Fidelis w swoim pierwszym przemówieniu wspomniał także o tym jak ważne jest, by nie zapominać o swoim pochodzeniu będąc emigrantem. Polonia w Wielkiej Brytanii mogłaby być znacznie silniejsza, gdyby tylko zdecydowała się szerzej współpracować i tworzyć więcej wspólnych inicjatyw. Gdyby tylko każdy z nas poświęcił kilka godzin w tygodniu na pracę organiczną i patriotyczną, moglibyśmy mieć wpływ na znacznie więcej decyzji podejmowanych w Wielkiej Brytanii, moglibyśmy także skuteczniej dbać o wizerunek Polaka i walczyć z coraz częstszymi pomówieniami w prasie. W przemówieniu również zaznaczono, że nauka języka angielskiego jest ważna gdyż podnosi poziom wykształcenia narodu ale asymilacja z Anglikami nie może oznaczać  zapomnienia o swoich korzeniach i o naszej historii, bo właśnie przykład Żołnierzy Wyklętych wskazał nam, jak wielu ludzi ginęło, byśmy my dziś mogli uczyć swoje dzieci także języka polskiego. Podczas przemówień dał o sobie znać także nieznany prowokator, który wspiął się na balustrade przy wejściu do National Gallery i unosząc dłoń w geście mającym imitować hitlerowskie pozdrowienie, wykrzykiwał „sieg heil” oraz obelżywe hasła pod adresem narodu polskiego. Szybko został on usunięty z tamtąd przez ochronę .Ten przypadek potwierdza jednak, jak coraz niklejsza jest wiedza historyczna pośród Europejczyków, którzy często, zapominają kto był prawdziwym katem, a kto ofiarą drugiej wojny światowej i jej następstw. Pokazuje także kompletne niezrozumienie idei miłości do narodu przez wiele środowisk lewicowych i demoliberalnych.

Po wystąpieniach marsz ruszył w stronę 10 Downing Street. Na czele Marszu niesiono transparent z adresem strony www.doomedsoldiers.com, reszta transparentów trzymana była wzdłuż pochodu. Z kilkuset gardeł wykrzykiwano liczne hasła upamiętniające Żołnierzy Wyklętych i piętnujących komunę, w tym między innymi ?N S Z ? better dead than red? oraz ?Nuremberg for communism?. Naprzeciw Downing Street, w pobliżu Cenotaph czyli grobu nieznanego żołnierza kol. Łukasz przedstawił jeszcze jednego bohatera, a następnie wygłoszono harcerski Apel Poległych do Żołnierzy Wyklętych. Pod koniec każdego zdania informującego o nazwie formacji które walczyły  Polskę i postaci z nią związanej tłum polskich patriotów wykrzykiwał ?są wśród nas?! Odśpiewano hymn polski, a także odpalono race. Przypominamy o bardzo surowym angielskim prawie, które (po sprawdzeniu monitoringu przez policję) przewiduje nałożyć kary tym wszystkim, którzy odpalili race, a organizatorom Marszu oprócz problemów finansowych, grozić może zakaz organizowania podobnych inicjatyw w przyszłości. Uczulamy by w przyszłości nie używać żadnych śródków pirotechnicznych w miejscach publicznych, z szacunku do organizatorów i własnych portfeli.

Słowem końcowym chcielibyśmy ogromnie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tej demonstracji. Zaskakująca frekwencja (prawie 300 osób!) pokazuje, że Polonia potrafi się zjednoczyć nie tylko na koncercie jakiejś znanej wokalistki, ale także na ważnych historycznych inicjatywach, które oprócz umacniania nas samych w miłości do Ojczyzny i naszej historii, prezentują atrakcyjny walor edukacyjny dla Anglików. Anglicy, którzy pomimo pozytywnych emocji do idei marszu, w większości nie mieli pojęcia o historycznych faktach przedstawionych w rozdawanych przez nas materiałach.

Cieszy nas bardzo widoczne zjednoczenie Polaków w tak ważnym dniu. Liczymy na wysoką frekwencję na kolejnych ważnych wydarzeniach, na których nie może zabraknąć działaczy i sympatyków Patriae Fidelis, a także wszystkich tych Polaków na Wyspach, którzy nie wstydzą się polskości.

Najbliższe okazje by nas wesprzeć to 14 kwietnia na kolejnej londyńskiej demonstracji w obronie Ogniska Polskiego a także 28 kwietnia podczas obchodów katyńskich (Videorelacja z 2012).

Do zobaczenia!

Patriae Fidelis

Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #2 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #3 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #4 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #5 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #6 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #7 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #8 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #9 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #10 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #11 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #12 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #13 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #14 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #15 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #16 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #17 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #18 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #19 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #20 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #21 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #22 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #23 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #24 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #25 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #26 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #27 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #28 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #29 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #30 Armio Wyklęta - Londyn pamięta! #1