Aktualności

Relacja ze spotkania Patriae Fidelis w Manchesterze – Luty 2013

Relacja ze spotkania Patriae Fidelis w Manchesterze - Luty 2013Mimo że przebieg spotkania był z góry zaplanowany, rzeczywistość narzuciła swój własny grafik. Przyczyną była zapewne obecność kilku nowych twarzy oraz niebanalne problemy nawigacyjne przyjezdnych. Tym razem obyło się bez karnych pompek. Oczekiwanie upłynęło na rozmowach zarówno  poważnych, jak i wesołych, poczynając od zapisów na Narodowy Painball, poprzez pielęgnację grobów i pomników poległych Polaków, a kończąc na akcji obrony nienarodzonych pod hasłem ?40 Days for Life? stworzonej przez ruch ?Pro Life ? One of Us?. Raz jeszcze przypominamy o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej 15 marca.

Pierwszy wykład przeprowadził kolega Przemek. Była to przemowa dotycząca wizerunku Marszu Niepodległości, która prędko przerodziła się we wciągającą dyskusję. Padł zgodny wniosek, że zmanipulować da się niemal wszystko. Należy jednak zwracać uwagę na potencjalne odczucia przeciętnego przechodnia. Jak wiemy podczas każdej rozmowy większość informacji przekazuje się nie tylko poprzez samą mowę, ale również i język ciała, czy też barwę głosu i intonację. Tak samo tłum ludzi idących ulicą to nie tylko treść banerów, ale też wyrazy twarzy, symbole, ubiór czy forma wykrzykiwanych sloganów. Wniosek jest taki, że można by podkreślić pokojowe założenie Marszu Niepodległości poprzez chociażby kwiaty czy wyraźniejszą obecność dzieci i kobiet.

Drugi wykład, na temat sytuacji geopolitycznej Polski, przeprowadził kolega Jakub. Początkowo omówione zostały zależności, powiązania i relacje Rzeczpospolitej z jej sąsiadami, włączając w to Szwecję i Danię. Była też mowa o dobrach naturalnych w obrębie polskich granic. Wszystko podparte było statystykami, które niestety wprowadzają w stan niepokoju. Kolejnym istotnym elementem było przybliżenie skutków (nie przyczyn) zajścia w Smoleńsku. Często i wiele mówi się o poległych, znacznie mniej natomiast o porażce związanej z samym śledztwem, które bezpodstawnie oddane i pozostawione zostało służbom zagranicznym. Mało mówi się też o osłabionym wizerunku Polski w NATO, co jest następstwem tych wydarzeń po katastrofie smoleńskiej.

Podczas spotkania padło też kilka ciekawych haseł, które warto zbadać. Oto one:
1) Pomarańczowa Rewolucja ? Ukraina
2) Grupa Bilderberg
3) Konspiracyjna Teoria Żarówki
4) DarkSilentOnes
5) Festyn Archeologiczny w Biskupinie
6) War & Peace Military Odyssey  – Maj

Dziękujemy wszystkim za przybycie. Do następnego!