Aktualności

Znów musimy bronić Ogniska Polskiego!

Znów musimy bronić Ogniska PolskiegoNiecałe pół roku temu udało nam się obronić legendarne Ognisko Polskie przed wyprzedażą. Zdymisjonowaliśmy Prezesa Andrzeja Morawicza, a jego miejsce objęła Pani Barbara Kaczmarowska Hamilton. Niedługo było nam się cieszyć tym sukcesem. Większość nowego Komitetu to ludzie, którzy kierują się tylko zyskiem, a nie dobrem naszego klubu. Wyprzedaż Ogniska znów trwa w najlepsze!

7 stycznia 2013 na głosowaniu Komitetu zdecydowano (stosunkiem głosów 9:6) o wynajmie polskiej restauracji i sali balowej angielskiej firmie, co oznaczać będzie dalszą stagnację i zamykanie drzwi budynku przed członkami. W poniedziałek, 18 lutego, w kolejnym głosowaniu zarządu odwołano Prezes Barbarę Hamilton. Następnym krokiem ma być przekształcenie Ogniska w ?organizację charytatywną?, przez co łatwiej będzie je sprzedać, a członkowie będą całkowicie pozbawieni głosu.

O NICZYM NIE INFORMUJE SIĘ CZŁONKÓW.

Ognisko Polskie jeszcze raz znalazło się w rękach kliki, która nie zamierza szanować dorobku polskiej emigracji. Zamiast stworzenia poważnego Members Club, do którego każdy chciałby przychodzić na kawę i rozmowę z ciekawymi ludźmi, aby zjeść coś smacznego w restauracji z atmosferą, siąść przy ulubionym stoliku Gen. Andersa, posłuchać poezji i porozmawiać o świecie, to szykuje się kolejny wielki skandal i wyprzedaż budynku, który dotychczas był oczkiem w głowie polskiej emigracji.

Ognisko zostało przekazane Polakom przez Rząd Brytyjski 15 lipca 1940 roku. Bywali tu m.in. prezydenci RP na uchodźstwie, generałowie, spotykali się kombatanci PSZ, w teatrze Ogniska występowali najwybitniejsi aktorzy i piosenkarze na emigracji. Gościnnie występowali i nadal występują artyści z Polski.

Czy przejdziesz obojętnie wobec naszej wizytówki w Londynie? Czy pozwolisz, by grupa koniunkturalistów zawłaszczyła coś, co powinno należeć do całej Polonii?

Nie bądź bierny, przyjdź na demonstrację w niedzielę 24-ego lutego o godz. 14 pod Ogniskiem Polskim, na 55 Exhibition Road, South Kensington. O godz. 15 odbędzie się głosowanie członków na temat przyszłości restauracji.

Event na facebooku: https://www.facebook.com/events/209589875854367/

Już raz nam się udało, niech uda nam się po raz kolejny!

Pokażmy, że nam zależy!

Trochę historii:

Czy uda się ocalić Ognisko Polskie? (15-05-2012)
http://londynek.net/wiadomosci/Czy+uda+sie+ocalic+Ognisko+Polskie+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=13540

„Geszefciarze! Hochsztaplerzy! Wam Polonia już nie wierzy” (29-05-2012)
http://www.magazynpolonia.com/artykul/polonia-swiat,geszefciarze-hochsztaplerzy-wam-polonia-juz-nie-wierzy,4fc4b65bde6b7

Ognisko Polskie uratowane. Teraz do roboty. (05-07-2012)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1010249,title,Londyn-Ognisko-Polskie-uratowane-Teraz-do-roboty,wid,14734626,wiadomosc.html