Aktualności

Zbieramy podpisy za ustanowieniem 11 lipca „Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian”

Zbieramy podpisy za ustanowieniem 11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian„Stowarzyszenie Patriae Fidelis dołączyło do naszej akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w sprawie ustanowienia dnia 11 lipca „Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian”. Wczoraj napisali do nas: Rozpoczęliśmy zbierać podpisy na naszych ostatnich spotkaniach w trzech miastach Wielkiej Brytanii. Nasze Stowarzyszenie ma swoje oddziały w kilku miastach Zjednoczonego Królestwa oraz  jeden w Hiszpanii. Pamięć o Kresach oraz o ofiarach mordów dokonanych na mieszkańcach tamtych terenów Polski, utrzymywanie więzi między rodakami jest jednym z zadań jakie nasze Stowarzyszenie sobie stawia.W najbliższą niedzielę będziemy zbierać podpisy w Londynie i Manchesterze. Wkrótce zamieścimy informacje o tym na naszej stronie. Kontakt do koordynatora w  sprawie zbierania podpisów Bartosz Dziatkiewicz tel 07840562102.

Z poważaniem

Patriae Fidelis

za: Wolyn.btx.pl – Będą zbierać podpisy w Londynie i Manchesterze