Aktualności

Zaproszenie na manifestację „Norymberga dla Komuny!”

Zaproszenie na manifestację Norymberga dla Komuny

Pomimo, że komuny w Polsce już od dawna nie ma, to postkomunistyczna mentalność i pozostałości po tym systemie niestety nadal mają wpływ na obecny kształt Polski. Wie to doskonale liczna grupa Polonii w Anglii, która w dużej mierze została zmuszona do emigracji poprzez ciężką sytuację w kraju. Pomimo, że jesteśmy z dala od naszej Ojczyzny, nie zamierzamy o Niej zapominać, ponieważ jesteśmy Polakami i zawsze nimi będziemy.

13 grudnia 1981 przed Ambasadą Polską w Londynie odbyła się wielka demonstracja wspierająca rodaków dążących do niepodległości. Powstały liczne grupy wsparcia, m.in. Solidarity with Solidarity oraz Polish Solidarity Campaign. Część z tych zasłużonych działaczy będzie również 13 grudnia 2012 w środku Polskiej Ambasady brała udział w ceremonii. Dostaliśmy informację, że jeden z ich przedstawicieli chciałby wygłosić przemówienie również dla nas. My, Polacy w Anglii, chcielibyśmy upamiętnić ofiary komuny, a także podziękować starszej emigracji, że robiła co w swojej mocy by wspomóc bohaterów walczących za nasz kraj. Gdy w Polsce zapomina się kto był ofiarą a kto winowajcą, przynajmniej Polacy na emigracji potrafią rozróżnić te dwie grupy. Za to serdecznie dziękujemy Polskiej Ambasadzie i liczymy na owocną współpracę w przyszłości.

Pokażmy, że obce nam są podziały, a Polak na emigracji nie musi być drugiemu wilkiem. Udowodnijmy, że potrafimy się zjednoczyć w imię Narodu i dążenia do Prawdy. „Wolność, niepodległość nie są dane na zawsze. Trzeba o nie dbać.”

Spotkajmy się wszyscy 13-ego grudnia o godz. 18 pod Polską Ambasadą na 47 Portland Place (W1B 1JH) w Londynie. Zaśpiewajmy wspólnie Polski Hymn i Rotę. Wysłuchajmy przemówień. Pożegnajmy komunę i postkomunę.

Powiedzmy wreszcie głośno, że to honor i zaszczyt urodzić się Polką i Polakiem!

Zarząd Patriae Fidelis

PS. O działalności polskiej emigracji podczas wprowadzenia stanu wojennego możecie przeczytać w artykule „Wasza Solidarność – Nasza Wolność”.

PS2. Zapraszamy również do dołączania do naszego facebookowego wydarzenia oraz do zapraszania do niego swoich znajomych!