Aktualności

Patriae Fidelis dołącza do Komitetu Poparcia Marszu Niepodległości!

Patriae Fidelis dołącza do Komitetu Poparcia Marszu Niepodległości! #1W imieniu Stowarzyszenia Patriae Fidelis z siedzibą w Londynie pragniemy uprzejmie poinformować wszystkich działaczy oraz sympatyków, iż dołączyliśmy do Komitetu Poparcia Marszu Niepodległości, który odbywa się co roku w Warszawie w dniu 11 listopada.Dokładnie rok temu na Marszu Niepodległości w 2011 roku, wśród licznie zgromadzonej młodej polskiej emigracji zrodził się pomysł stworzenia organizacji, która odpowiadała będzie potrzebie jednoczenia patriotów. Nowoczesny patriotyzm jaki proponuje nasze stowarzyszenie zyskuje coraz szersze poparcie zarówno w Wielkiej Brytanii a ostatnio także we Francji oraz Holandii. Jesteśmy otwarci na osoby zainteresowane budowaniem struktur stowarzyszenia wśród polonii na całym świecie.

?Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka?

Ten cytat z ojca polskiej niepodległości ? Romana Dmowskiego, obowiązuje nas tym bardziej tu, gdzie teraz przyszło nam żyć i jest dla nas swoistym drogowskazem.

Na równy miesiąc przed kolejną odsłoną Marszu Niepodległości pragniemy również poinformować, że stawimy się na nim osobiście. Wszystkie osoby zainteresowane organizowanym przez nas wyjazdem prosimy o kontakt na patriaefidelis@hotmail.com.

Założyciele Stowarzyszenia Patriae Fidelis
Patriae Fidelis dołącza do Komitetu Poparcia Marszu Niepodległości! #2