Aktualności

Relacja z Obchodów Katyńskich w Bristolu

Relacja z Obchodów Katyńskich w Bristolu #1Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14 mszą w intencji ofiar odprawioną w Katedrze Św. Piotra i Pawła.

Po zakończeniu nabożeństwa nastąpiło przeniesienie uroczystości na zewnątrz, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający zamordowanych przez bolszewików.

Następnie wraz z innymi organizacjami złożyliśmy wieniec pod pomnikiem, po czym głos zabrała Konsul Rzeczypospolitej Monika Panasiuk. Pani Konsul odznaczyła obecnego na uroczystościach Pana Władysław Domagałę Krzyżem Zesłańców Sybiru. Był to dla nas zaszczyt brać udział w tym wydarzeniu.

Na tym zakończyła się oficjalna część obchodów, a wszyscy jej uczestnicy dostali zaproszenie na herbatę do siedziby SPK.

Zanim dotraliśmy na miejsce, wykorzystaliśmy ten cenny czas na rozmowy z polskimi kombatantami, którzy bardzo ciepło nas przyjęli i z wielką chęcią opowiadali nam historie ze swojej młodości. Obiecaliśmy że w niedalekiej przyszłości odwiedzimy ich w Cardiff. Czas spędzony przy herbacie również wykorzystaliśmy na rozmowy z działaczami SPK, którzy następnie zaprosili nas na swoje spotkanie dnia następnego. Z wielką przyjemnością udaliśmy się na kolejne spotkanie, na którym mieliśmy okazję poznać wiele nowych ciekawych osób.

Bardzo cieszy fakt, że przy okazji uroczystości zyskaliśmy kilku nowych działaczy. Patriae Fidelis się rozrasta, a branie udziału w tak ważnych uroczystościach to tylko część naszej afirmatywnej pracy młodej polskiej emigracji.

Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy i do zobaczenia w niedzielę na Święcie Konstytucji 3 maja!

MC

Relacja z Obchodów Katyńskich w Bristolu #8 Relacja z Obchodów Katyńskich w Bristolu #7 Relacja z Obchodów Katyńskich w Bristolu #6 Relacja z Obchodów Katyńskich w Bristolu #5 Relacja z Obchodów Katyńskich w Bristolu #4 Relacja z Obchodów Katyńskich w Bristolu #3 Relacja z Obchodów Katyńskich w Bristolu #2 Relacja z Obchodów Katyńskich w Bristolu #1